Hallo, ik ben Virginie. Ik maak samen met Kate, Nathalie, Marko en Liliane deel uit van het Productteam. We werken bovendien nauw samen met het team van ontwikkelaars dat bestaat uit Emeric, Adelise, Aimé, David, Florient, Huy, Mathieu, Romain, Vincent, Yannick, Yohann, Julide, Aslam en Quentin.

Ik wil vandaag graag met jullie delen waar onze teams de afgelopen 2 jaar aan hebben gewerkt en hoe dit zich vertaalt naar jullie ervaring op de site en de apps.

Een beetje achtergrondinfo

Laten we teruggaan naar een van de belangrijkste veranderingen voor ons allemaal: de fusie van GuesttoGuest en voormalige Homeexchange-gemeenschappen in december 2018.

Het doel op dat moment was om al onze leden het beste van twee werelden te bieden door gebruik te maken van het meest geavanceerde platform op het gebied van technologie.

Zoals sommigen onder jullie misschien nog weten, ging dit niet zo vlot als verwacht... De focus van ons team na de fusie was dan ook om de tevredenheid van de nieuwe verenigde gemeenschap te vergroten. Enkele van de meest gevraagde verbeteringen op dat moment waren de functie omgekeerd zoeken, reisgroepen, kunnen zoeken op uitwisselingstype en eenvoudig toekomstige en voorbije uitwisselingen bekijken. We richtten ons op de verwezenlijking van deze verbeteringen en werkten tegelijkertijd aan enkele correcties voor datamigratie en optimalisaties die na de fusie moesten worden uitgevoerd, en zochten naar oplossingen voor problemen met de zoekprestaties die we hadden met de kaart en ons geolocatiesysteem. We besloten ook om inactieve woningen offline te zetten om ons aanbod op te schonen en het makkelijker te maken voor de gemeenschap om uitwisselingen te vinden, en we hebben een loyaliteitsprogramma geïmplementeerd om leden te bedanken voor het vernieuwen van hun lidmaatschap bij ons.

Eind 2019 vernieuwden we ons bedrijfsmodel, zodat voor alle leden hetzelfde jaarlidmaatschap geldt. Dit werd gedaan om de voormalige HomeExchange- en GuestToGuest-gemeenschappen verder te verenigen en om ervoor te zorgen dat nieuwe leden die zich bij HomeExchange aansluiten een bepaalde mate van betrokkenheid zouden tonen.

En dan kwam 2020, het jaar van... COVID. Net zoals de rest van de wereld leed ons team en ons bedrijf onder de pandemie. We hadden onze taken en projecten voordien zo georganiseerd dat we ons konden concentreren op het voldoen aan de behoeften van de gemeenschap en zo gemakkelijk mogelijk uitwisselingen te organiseren, maar we moesten deze plannen herzien door de plotselinge verandering van omstandigheden. Onze voormalige plannen moesten op een laag pitje worden gezet omdat we moesten inspelen op de veranderende situatie, actief met de gemeenschap moesten communiceren en met het ledenondersteuningsteam moesten samenwerken om ons retourbeleid van GuestPoints efficiënt te kunnen toepassen in het licht van de pandemie.

Daarnaast maakten we tijdens de pandemie ook van de gelegenheid gebruik om enkele van onze “pijnpunten” de wereld uit te helpen. Zo hebben we bijvoorbeeld ons betalingsproces geoptimaliseerd, onze leden de mogelijkheid gegeven om in termijnen te betalen (momenteel enkel beschikbaar in euro), en de zoekervaring op de mobiele website verbeterd die voordien niet zo gebruiksvriendelijk was.

Tegelijkertijd hebben we geprobeerd ons voor te bereiden op de toekomst, wanneer de mensen weer vrijer zouden kunnen reizen. We hebben het makkelijker gemaakt voor jullie om huizen te vinden om mee uit te wisselen door gelijkaardige huizen te tonen onderaan elk huis die je bekijkt, een makkelijke manier om andere huizen te vinden en je zoekopdracht uit te breiden als deze geen resultaten geeft, door je de mogelijkheid te geven om je zoekresultaten te sorteren en door de gastenfilter in de zoekopdracht te vernieuwen om meer relevante resultaten te zien. We hebben ons ook aangepast aan de nieuwe reisgewoonten door een lastminute-filter in te voeren en de mogelijkheid om snel te zoeken naar uitwisselingen in eigen land. Last but not least hebben we de manier waarop we jullie woningen aanbieden in de zoekopdracht gepersonaliseerd: op basis van je gedrag op het platform gebruiken we nu ons machine learning-algoritme om je de meest relevante woningen te tonen, zodat je sneller een match vindt. En dit is nog maar het begin aangezien we veel opties aan het verkennen zijn.We hebben ook geprobeerd meer nieuwe leden bij de gemeenschap te betrekken door functies te introduceren zoals het niet toestaan dat mensen de foto's van huizen van anderen bekijken zolang ze zelf geen volledig profiel van hun woning online hebben staan.


Het doel van HomeExchange dit jaar

Dit jaar is ons hoofddoel om de gemeenschap te laten groeien.

Uit ons onderzoek is gebleken dat veel mensen anders beginnen te reizen - ze willen bewuster met hun vakanties omgaan en hebben meer oog voor de milieueffecten van hun reisgewoonten. Wij geloven dat HomeExchange dé manier is om te reizen in de toekomst en we willen meer mensen deze manier van reizen laten ontdekken en tegelijkertijd meer uitwisselingsmogelijkheden bieden aan onze bestaande gemeenschap.We weten dat de helft van onze nieuwe leden bij ons komt dankzij het feit dat jullie met vrienden en familie over ons praten. Daarom hebben we ons doorverwijsprogramma vernieuwd om jullie te bedanken telkens wanneer jullie iemand nieuws aanbrengen bij HomeExchange en om de nieuwe leden hartelijk te verwelkomen en ook hen te bedanken voor hun inzet. Het resultaat? Tot dusver hebben we het aantal leden die hun vrienden doorverwijzen en het aantal doorverwezen mensen verdubbeld! Een grote stap voorwaarts om nog meer vertrouwen te scheppen in onze gemeenschap.


Onze focus nu

Sinds midden 2021 richten we ons op de manier waarop we nieuwe leden welkom heten op het platform en in de gemeenschap. We hebben onderzoek gedaan naar en interviews gehouden met onze nieuwe leden en daaruit bleek dat het hen ontbrak aan informatie over hoe HomeExchange werkt en dat ze niet goed wisten hoe ze moesten beginnen en verder moesten gaan met de HomeExchange-ervaring. We willen onze site, apps en communicatie verbeteren om hen beter te kunnen begeleiden, zodat ze zich volledig kunnen integreren in de gemeenschap en kunnen genieten van deze nieuwe manier van reizen: we willen dat hun inloopperiode gemakkelijker, sneller en persoonlijker is. Op die manier denken we dat ze meer betrokken zullen zijn en bereid zullen zijn om aan hun avontuur te beginnen, waardoor het voor iedereen een win-winsituatie wordt met meer uitwisselingsmogelijkheden!

Daarom werken we momenteel aan een nieuwe aanmeld- en onboardingflow voor onze apps, die ook op ons webplatform zullen worden toegepast. We geloven ook in een speciale en gepersonaliseerde ervaring voor onze leden, afhankelijk van waar zij zich bevinden in hun HomeExchange-avontuur - meer informatie voor nieuwe leden en meer relevante woningaanbevelingen die aansluiten bij de behoeften en het gedrag van bestaande leden. Het dashboard zal daarom worden vernieuwd om beter te voldoen aan de behoeften van elk van onze leden met relevante informatie.

Omdat nu meer dan de helft van onze actieve leden de HomeExchange-website via hun mobiele telefoon bezoekt, zullen we tijd en middelen besteden aan het verbeteren van de prestaties en de laadtijd, maar ook de algemene ervaring op webmobiel verbeteren. We willen ervoor zorgen dat alles zo snel mogelijk laadt en dat je je uitwisselingen zo gemakkelijk mogelijk kan organiseren, ongeacht het platform dat je gebruikt.

Kortom, inmiddels zullen jullie al begrepen hebben dat ons hoofddoel dit jaar, en ook voor 2022, het creëren is van een eenvoudige, snelle en gepersonaliseerde ervaring voor jullie allemaal: we zijn de fundamenten van onze website en app aan het vernieuwen om een sterkere basis te bouwen. En van daaruit zullen we extra functies kunnen ontwikkelen om ons in de toekomst beter aan ieder van jullie aan te passen.

We hopen echt dat jullie de functies waar we aan werken nuttig vinden.


Waar we concreet aan gewerkt hebben

Hier vind je de belangrijkste releases die we hebben gelanceerd op de apps en op het webplatform.

Ontdek onze updates


Enkele van de meest gevraagde functies

Een kleine herinnering over hoe we onze prioriteiten stellen op basis van de behoeften van de gemeenschap - we gebruiken een instrument genaamd Harvestr om al jullie feedback te registreren. Het socialmedia-team en het ledenondersteuningsteam slaan alle feedback van de gemeenschap op dit platform op en zo zijn we in staat de vraag naar verschillende functies te bepalen. Als we weten hoe vaak om een functie is gevraagd, kunnen we onze verschillende projecten beter prioriteren.

Laat ons weten welke veranderingen jij wilt zien

Mapjes met je favoriete huizen

Wat hebben we gedaan?
Om enkele cijfers te noemen: minder dan 20% van de actieve leden in de gemeenschap hebben meer dan 20 favoriete huizen: het creëren van mappen zou momenteel dus alleen voordelig zijn voor een klein deel van onze gemeenschap en zou de algemene ervaring voor iedereen complexer maken.

Hoe is de stand van zaken nu?
Op dit moment concentreren we ons op het vereenvoudigen van de ervaring voor onze nieuwe leden, maar dat wil niet zeggen dat we onze trouwe en actieve leden vergeten die om deze functie hebben gevraagd. Daarom zullen we dit jaar waarschijnlijk iets testen dat hen zal helpen hun favorieten op een kaart terug te vinden en ons zal helpen om de behoefte te bepalen om in de toekomst iets geavanceerders te doen.

Fotobeschrijvingen

Wat hebben we gedaan?
Misschien weet je nog dat we een tool hebben gedeeld dat we gebruiken om de verzoeken van de gemeenschap bij te houden, en dat we vaak gebruiken om ons te helpen bij de prioritering van onze projecten. Op dit moment staat het hebben van onderschriften bij foto's vrij laag op deze lijst, aangezien slechts een klein deel van de gemeenschap hierom vraagt en aangezien we belangrijkere knelpunten hebben, hebben we besloten dat we hier later aan zullen werken.

Hoe is de stand van zaken nu?
We kunnen op dit moment nog niet zeggen wanneer we aan deze functie zullen werken. Maar momenteel zullen we blijven benadrukken hoe belangrijk het is om de beschrijving van je huis goed in te vullen, omdat we geloven dat dit een antwoord kan zijn op de behoefte aan onderschriften, en om alle details van de foto's die we willen laten zien erin op te nemen.

Laat ons weten welke veranderingen jij wilt zien