Sinds het begin van de uitbraak van COVID-19, zijn we getuige geweest van verschillende solidaire daden onder onze leden. Steeds meer leden sturen ons berichtjes om te vragen hoe ze kunnen helpen, en hoe ze hun huis kunnen openstellen voor zorgverstrekkers. Gastvrijheid en vrijgevigheid hebben altijd deel uitgemaakt van het DNA van onze gemeenschap en dat komt nu meer dan ooit tot uiting. In deze moeilijke tijden valt het nog meer op hoe hecht en oprecht onze gemeenschap wel is.

Zoals jullie wel weten, zijn lege en toegankelijke woningen in deze periode heel belangrijk voor zorgverleners. Velen van hen wonen nog bij hun gezin, maar om veiligheids- en gezondheidsredenen kunnen sommigen van hen ervoor kiezen om apart te wonen om de andere mensen waar ze normaal gesproken mee samenleven te beschermen. Ook kan de afstand naar hun werkplek een obstakel vormen voor hun efficiëntie. Door dichter bij hun ziekenhuis, kliniek of werkplek te wonen, zouden hun levensomstandigheden en comfort aanzienlijk verbeteren.

Om solidaire uitwisselingen tijdens de Coronavirus-epidemie te stimuleren en om iedereen die baat kan hebben bij een leegstaand huis in staat te stellen er gratis te verblijven, hebben we besloten een nieuwe tool toe te voegen aan ons platform. Het ontwikkelings- en productteam heeft aan het platform een groep toegevoegd met de naam “COVID-19 Solidariteit”. Elk lid kan deze groep toevoegen aan zijn of haar profiel om aan te geven dat zijn of haar huis of appartement gratis beschikbaar is tijdens de crisis. We hebben ook een nieuwe zoekfilter gecreëerd die ervoor zorgt dat de mensen die deze groep aan hun profiel hebben toegevoegd eenvoudig terug te vinden zijn. Zo kunnen het verzorgend personeel en de maatschappelijke werkers die een verblijfplaats zoeken een specifieke zoekopdracht uitvoeren. De garanties van HomeExchange gelden uiteraard ook voor deze solidaire uitwisselingen.

Ben je geïnteresseerd in het initiatief, wil je je huis uitlenen of wil je profiteren van een huisvestingsoplossing, bekijk dan onze FAQ voor meer informatie.

Wij willen bij voorbaat al degenen bedanken die aan het initiatief zullen deelnemen voor hun onbeperkte vrijgevigheid.

Neem contact op met ons team voor specifieke vragen over deze actie via solidarity@homeexchange.com.