Langzaam reizen (slow travel) trekt steeds meer mensen aan, en zeker in een tijd waarin reizen moeilijk en kostbaar is geworden, en waarin we voorrang willen geven aan kwaliteit boven kwantiteit.

In dit tijdperk van snelheid en technologie is het belangrijk de tijd te nemen om van het leven te genieten en te appreciëren wat reizen ons kan bieden. HomeExchange nodigt onze leden uit om hun tempo te vertragen en biedt hen een unieke vorm van eenvoud aan door langzaam te reizen.

Word lid van de gemeenschap!

De praktijk van het langzaam reizen is van nature van toepassing op HomeExchange

De praktijk van het langzaam reizen is van nature van toepassing op HomeExchange. Huizenruil stelt je immers in staat jezelf onder te dompelen in de plaatsen waar je bent, omringd door de lokale bevolking en met respect voor het milieu.

Een trager tempo

alt Een-trager-tempo_slow-travel, title Een-trager-tempo_slow-travel

De meeste toeristen volgen hetzelfde, populaire reisschema. Maar er is zoveel te zien op onze planeet! Het is altijd mogelijk om verborgen paradijselijke plekjes te vinden voor je vakantie. Onze leden kiezen meestal voor vakanties die hen in staat stellen hun natuurlijke routine te onderbreken om tot rust te komen en echt uit te rusten.

“We zullen bijna een week doorbrengen in ruil voor GuestPoints op het Île de Sein, een eiland voor de westkust van Bretagne. Het eiland is 58 hectare en er zijn geen auto's of fietsen toegestaan. We gaan logeren bij iemand die daar het hele jaar woont en met wie we een uitstekend contact hebben. Zo kunnen we even tot rust komen en ons tempo en onze levensstijl voor een paar dagen veranderen.” - Sylvie

“We zijn op huizenruil geweest in Maribor, Slovenië. Daar hebben we de tijd genomen om veel buitensporten te beoefenen (kanoën, fietsen, naar een skioord in de zomer...) en ook wijn te proeven!” - Roser

Buiten de gebaande paden

alt Buiten-de-gebaande-paden-_Slow-travel_HomeExchange, title Buiten-de-gebaande-paden-_Slow-travel_HomeExchange

Sommige leden kiezen een streek of stad die zij al een tijdje op het oog hebben, anderen laten zich door een uitwisselingsverzoek inspireren om een bestemming te kiezen en maken van hun reis een ontdekkingstocht. HomeExchange heeft oneindig veel verrassingen in petto!

"Onze eerste ruil was in een gerenoveerde boerderij in het noorden van Voiron een paar jaar geleden. Als Parijzenaars wilden we in de zomer niets liever dan een reis naar het platteland maken. Het huis was comfortabel met charmante kasseien en de tuin was prachtig zonder omheining, een grote grasweide op een helling met dennenbomen, nauwelijks bebouwing in de buurt, kleine wandelpaadjes zonder auto's, moestuintjes en een waterpoel. Je kan de sfeer van het kleine huis op de prairie - of beter gezegd het grote huis - onmiddellijk proeven. Een ideale plek om het boek Arabisch van de Toekomst te lezen, aangeboden in de bibliotheek van het gastgezin, is in een hangmat in de schaduw van een paar kleine bomen." - Isabelle

Ervaringsgericht reizen

alt Reisen-fu-r-das-Erlebnis_slow-travel-, title Reisen-fu-r-das-Erlebnis_slow-travel-

Steeds vaker kiezen onze leden bewust niet voor het oppervlakkige comfort dat wordt geboden door zeer toeristische plaatsen, die tegelijkertijd de charme van de plaatselijke cultuur doen verwateren. Ze gaan liever naar meer authentieke plaatsen, wat heel gemakkelijk is met huizenruil.

"We vermijden heel toeristische plekken. In Frankrijk zijn we dit jaar op vakantie gegaan dicht bij Rijsel en Reims. In oktober gaan we naar Mayenne. Als we op reis gaan, gaan we niet naar grote, drukke steden. We ontdekken graag de leefruimte van ons gastgezin en delen met plezier ons kleine stukje van het binnenland van Bretagne." - Sophie

Een ontdekkingsreis

De schoonheid van reizen wordt bepaald door wat we ontdekken, wat we leren, en wat we nooit eerder hebben gezien of meegemaakt. Door te verblijven in lokale huizen worden onze leden nog nieuwsgieriger en willen ze elk aspect ontdekken dat de plaats uniek en anders maakt. Ze proeven plaatselijke gerechten en ontdekken nieuwe smaken, observeren de architectuur, ontmoeten plaatselijke ambachtslieden, luisteren naar regionale muziek, en dompelen zich volledig onder in de plaats voor een authentieke ervaring.

"Vóór HomeExchange bezocht ik gewoon steden, nu beleef ik ze als een plaatselijke bewoner en snuif ik de lokale sfeer helemaal op. Ik verblijf in echte huizen, geen hotels, waardoor ik kan koken en boodschappen kan doen op plaatselijke markten.” - Rosario

Interactie met de lokale bevolking

Het menselijk aspect van onze reizen is het meest intens en kennismaken met de plaatselijke bevolking maakt de reizen van onze leden onvergetelijk. Interesse tonen in hun manier van leven, cultuur en werk is een teken van respect en schept een diepe band met de plaats waar je verblijft. De plaatselijke bevolking is vaak gepassioneerd door haar cultuur en draagt graag haar kennis en knowhow van de streek over.

"Ik kocht een schilderij van een kunstenaar die we op straat hadden ontmoet en die toen in Parijs woonde. Hij stond het café waar we aten te schilderen en zo zijn we beginnen te kletsen. Hij nodigde ons uit om zijn appartement te zien, een uitnodiging waar we met plezier op in gingen. We hebben zijn werk bewonderd, een paar drankjes gedronken en dit mooie schilderij gekocht. Wat een prachtige belevenis!” - Anita

Respect voor de lokale bevolking en het milieu

alt Respect-voor-de-lokale-bevolking-en-het-milieu_HomeExchange, title Respect-voor-de-lokale-bevolking-en-het-milieu_HomeExchange

De impact op het milieu en de mensen proberen te beperken is voor onze leden heel belangrijk. Rekening houden met de principes van duurzaam toerisme is heel belangrijk om de continuïteit te verzekeren: de wijze van transport, reizen in eigen land in plaats van naar de andere kant van de planeet te gaan, de biodiversiteit respecteren bij het kiezen van activiteiten, boodschappen doen in plaatselijke winkels en boerderijen...

Zowel thuis als op reis proberen we stil te staan bij het milieu. We gebruiken bamboe tandenborstels, herbruikbare flessen, picknicksets en metalen rietjes, we vangen koud water op als we douchen... Het is een belangrijke gewoonte als gezin. - Myriam

Deze steeds vaker voorkomende keuzes sluiten aan bij de filosofie van HomeExchange, namelijk de wens om beter te reizen, langer te blijven en de tijd te nemen om de plaatselijke bevolking en hun gewoonten te ontdekken en te leren kennen.

Word lid van de gemeenschap!