Wat is een wederzijdse huizenruil? Met HomeExchange kan je twee soorten uitwisselingen organiseren:

      een wederzijdse ruil: jij komt naar mijn huis en ik ga naar dat van jou (tegelijkertijd (simultaan) of op verschillende tijdstippen (niet-simultaan)). Dit is de “traditionele” manier van huizenruil doen.

●       een niet-wederzijdse ruil: je kan (of wil) niet naar mijn huis komen, dus verblijf ik bij jou thuis in ruil voor GuestPoints.

In dit artikel bespreken we wederzijdse uitwisselingen: waarom ze geweldig zijn, hoe je ze organiseert, wat onze leden ervan vinden en alles wat je verder nog over het onderwerp moet weten!

Ga naar HomeExchange

 

Waarom een wederzijdse ruil organiseren?

Waarom een wederzijdse ruil organiseren?

Wederzijdse uitwisselingen worden enorm op prijs gesteld door de leden van onze gemeenschap, vooral wanneer ze gelijktijdig plaatsvinden.

 

Ze zijn magisch

Er is iets magisch aan het verblijven in het huis van iemand die tegelijkertijd in het jouwe verblijft. Net als de personages in de beroemde romantische komedie "The Holiday" is het een beetje alsof je van leven verwisselt voor de duur van je uitwisseling. Je ontdekt een andere manier van leven, een andere manier om tegen dingen aan te kijken, en je neemt even afstand van je dagelijkse leven door dat van iemand anders over te nemen. En zij doen op hun beurt hetzelfde bij jou thuis!

Bovendien gebeurt het vaak dat uitwisselingspartners elkaar voor of na de ruil ontmoeten, zodat ze kunnen kennismaken. Dit leidt soms zelfs tot vriendschappen (wat natuurlijk ook kan gebeuren bij niet-wederzijdse uitwisselingen).

 

Ze zijn geruststellend

Wederzijdse uitwisselingen hebben ook een geruststellende kant, vooral als je voor het eerst aan huizenruil doet. Als je in iemands huis verblijft terwijl zij in jouw huis verblijven, is dat een win-winsituatie, omdat je weet dat ze zorg zullen dragen voor je huis en eigendommen, net zoals jij die van hen respecteert.

Uitwisselingen op basis van GuestPoints hebben dezelfde waarden van respect en vertrouwen, maar dit principe van wederzijdsheid brengt een gevoel van veiligheid en vertrouwen met zich mee dat nieuwe leden vaak helpt om de eerste sprong te wagen.

 

 

Hoe organiseer je een wederzijdse ruil?

Hoe organiseer je een wederzijdse ruil?

Het is heel eenvoudig. We leggen je hier alles uit!

 

1. Geef je beschikbaarheid aan in het geel (of groen) in je kalender

Je hebt waarschijnlijk al gemerkt dat er 3 kleuren beschikbaar zijn om je kalender mee te markeren, waaronder geel, de kleur voor wederzijdse uitwisselingen. Door de beschikbaarheid van je huis in deze kleur aan te geven, laat je andere leden weten dat je huis of appartement alleen beschikbaar is voor wederzijdse uitwisselingen op deze data

Groen geeft aan dat je openstaat voor iedere vorm van uitwisseling (wederzijds of in ruil voor GuestPoints). Je kan dus ook groen gebruiken als je niet per se enkel wederzijdse uitwisselingen wilt doen en openstaat voor eender welk voorstel.

Voor meer informatie over de kalender, klik hier.

 

2. Zoeken naar een wederzijdse ruil

1/ Start je zoekopdracht door je bestemming, data en aantal gasten in te voeren. Selecteer extra filters naar keuze.

2/ Verfijn de resultaten op de resultatenpagina door "Wederzijdse huizenruil" of "Open voor elk type uitwisseling" te selecteren.

Nu hoef je alleen nog maar contact op te nemen met de leden van jouw keuze! Zoals altijd, zorg ervoor dat je hun advertentie zorgvuldig leest om er zeker van te zijn dat je verzoek overeenkomt met hun verwachtingen en om je bericht te kunnen personaliseren.

Wist je dat?

Voor een wederzijdse ruil kan je kiezen of je GuestPoints wilt gebruiken of niet (als een van de huizen een hogere GuestPoint-waarde heeft). Neem een kijkje naar dit interessant artikel voor meer informatie.

 

Onze waardevolle tip: gebruik omgekeerd zoeken om te zien wie er bij jou wil komen logeren

omgekeerd zoeken

Met de filter "Omgekeerd zoeken" kan je zoeken naar leden die jouw stad of regio hebben toegevoegd aan hun favoriete bestemmingen. Handig, toch?!

Omgekeerd zoeken doe je zo:

1/ Begin je zoekopdracht door je bestemming, data en aantal gasten in te voeren. Selecteer extra filters naar keuze.

2/ Klik vervolgens op de resultatenpagina op de knop "Omgekeerd zoeken" en voer je stad of regio (of zelfs je land) in. Klik op "Toepassen", en klaar! Je krijgt een lijst met alle leden in je gewenste bestemming die op zoek zijn naar een uitwisseling in jouw stad of regio.

3/ Het enige wat je nog hoeft te doen is door de advertenties bladeren en contact op te nemen met de leden aan wie je een wederzijdse huizenruil wilt voorstellen!

Klik hier voor meer informatie over omgekeerd zoeken.

 

Onze leden vertellen over hun ervaringen met wederzijdse uitwisselingen

Katia-member-HomeExchange-first-reciprocal-exchange.png

"Mijn eerste huizenruil in 2009 was een wederzijdse ruil (dat was toen de enige optie): Ik ging voor 3 weken naar een klein dorpje aan zee in de buurt van Valencia, Spanje. Het was geweldig! Mijn gastheer haalde me op van het vliegveld (op dat moment ging ik nog met het vliegtuig) en zette me thuis af voordat hij zelf zijn vliegtuig moest halen."

Katia

 

"Ik ben een grote fan van wederzijdse uitwisselingen. Het komende jaar gaan we naar Alexandria Bay (VS), Montreal, Quebec City, Hawaii (voor 2,5 week) en Oregon, allemaal in ruil voor ons huis in Ottawa. Omdat het moeilijk is om gasten te vinden met GuestPoints in onze omgeving, bieden wederzijdse uitwisselingen veel meer mogelijkheden en we houden van het menselijke aspect ervan. Ik stuur maximaal 1-2 persoonlijke berichten per keer en ik ben flexibel wat betreft data/duur en dat werkt prima voor ons! Ik gebruik omgekeerd zoeken om mijn zoekopdracht te vergemakkelijken."

Cassandra

 

"Onze mooiste herinnering blijft onze vakantie van 5 weken in Quebec, een wederzijdse huizenruil met inwoners van Quebec die vrienden werden. Zonder HomeExchange hadden we met z'n vijven nooit zoveel tijd aan de andere kant van de Atlantische Oceaan kunnen doorbrengen."

Sophie

 

"Onze favoriete ruil was zonder twijfel onze niet-gelijktijdige wederzijdse uitwisseling met leden uit New Orleans. We hadden ze het jaar daarvoor in ons huis ontvangen in een privékamer, en het tweede deel van de ruil was tijdens het jazzfestival, ook in een privékamer. En zo werd een koppel vreemden een koppel vrienden."

Martine

"Het moeilijkste aan HomeExchange is de eerste sprong wagen en accepteren dat er vreemden in je huis zullen wonen en slapen, maar zodra je de eerste uitwisseling achter de rug hebt, en ziet dat alles goed is verlopen, denk je alweer aan de volgende uitwisseling. Als je één keer HomeExchange uitprobeert, raak je verslaafd aan deze nieuwe manier van reizen die authentieker, aangenamer, meer verantwoord en goedkoper is. Wederzijdse uitwisselingen zijn gebaseerd op wederzijds vertrouwen.”

Lionel

Zoek naar een wederzijdse ruil