Met HomeExchange ga je niet alleen goedkoop op vakantie. Het huizenruilconcept laat je toe om uitzonderlijke en unieke ervaringen te beleven. Iets wat je niet snel zal meemaken als je in een vakantiehuis of hotel verblijft. Of je nu alleen reist, met je partner, met familie of vrienden; met een huizenruil maak je herinneringen voor het leven.

Ga op zoek naar een huizenruil

We delen hier de favoriete herinneringen van onze leden aan de hand van een verzameling anekdotes over hun ervaringen met de gastvrijheid van hun gastgezinnen, ontmoetingen met nieuwe mensen, onvergetelijke avonturen en mooie bestemmingen.

Met HomeExchange ervaar je onvergetelijke gastvrijheid

HomeExchange gastvrijheid kleine attenties

HomeExchange is niets zonder gastvrijheid. Het zijn de kleine attenties en bijzondere momenten tussen gastgezinnen en gasten die het mogelijk maken om je open te stellen voor anderen en de wereld, en om herinneringen te creëren die je voor altijd zullen bijblijven.

"We hebben het warme onthaal en de beschikbaarheid van ons gastgezin heel erg op prijs gesteld. Sophie's man is een echte kunstenaar. We hebben niet alleen zijn meesterwerken kunnen bewonderen bij hen thuis, maar bij onze thuiskomst (wat een leuke verrassing!) ontdekten we de mooie gravure die hij voor ons had gemaakt van Brugge, een plek die ze tijdens hun verblijf bij ons hadden bezocht". - Sophie
"We waren heel erg aangenaam verrast door ons gastgezin. Ze hadden enkele dingen voor ons achtergelaten, zoals koffie, melk, jam, fruit. De volgende ochtend lag er een klein briefje om te vragen of we goed geslapen hadden. Ze hebben ons ook allerlei tips gegeven om plaatsen te bezoeken. Zo hadden ze een bezoek aan Burano aangeraden, een plek die ons nog heel lang zal bijblijven. Vriendelijke en warme mensen.” - Suzanne
"Een zeer vriendelijk onthaal, met tapas en een fles wijn in de koelkast! Ze vertelden ons over de plaatsen die we in de buurt konden bezoeken en toonden deze op de kaart zodat we alle leuke plekjes eenvoudig konden vinden." - Mélanie
"We waren erg onder de indruk van de vriendelijkheid en de beschikbaarheid van onze gastheer, Barry. Hij heeft ons geholpen met het organiseren van onze uitstapjes, en vertelde ons welke plaatsen we niet mochten overslaan tijdens ons verblijf. Ons gastgezin was heel aardig en deed er alles aan om ons verblijf uitstekend te doen verlopen. Toen we thuiskwamen, lag onze tafel vol met kleine attenties, en hun dochtertjes Sylvie en Mila hadden een leuke boodschap en chocolaatjes voor onze twee meisjes achtergelaten. Een heel geslaagde huizenruil!” - Sophie

Met HomeExchange ontmoet je fantastische mensen

HomeExchange vrienden familie ontmoeten

Tijdens uitwisselingen worden nieuwe vriendschappen gevormd, vinden er onverwachte ontmoetingen plaats, worden er banden gesmeed. Soms voor de duur van een uitwisseling, soms voor het leven.

"Onze kinderen vonden het heerlijk om kindjes van hun leeftijd te leren kennen in de buurt waar we verbleven." - Olivier
"Onze mooiste herinnering is de blijvende vriendschap met onze gastheer en gastvrouw die we eraan overgehouden hebben. Tijdens de uitwisseling zijn we twee keer op bezoek geweest bij onze gastheer die in het ziekenhuis was opgenomen. We hebben ook een paar keer met hen gegeten, en ze vertelden ons over bezienswaardigheden in de omgeving. Vorig jaar zagen we hen in Quebec en nu zijn we samen met hen een reis naar Schotland aan het plannen voor volgend jaar. Uitwisselingen zijn een fantastische toegangspoort tot de wereld en tot de mensen die erin leven." - Suzanne
“Ik denk dat we het erover eens zijn. De ontmoetingen blijven ons altijd het meest bij. Ontmoetingen met het gastgezin, maar ook met de mensen rondom hen. We zullen ons nog lang de vader van onze Ierse gastheer herinneren die ons meenam op een boottochtje om zeehonden en een prachtig eiland te zien. En haar zus die ons een snack aanbood bij haar thuis voordat ze ons meenam op een privé-rondleiding van een kasteel."- Sophie
"Wanneer je een huizenruil doet met Australiërs, mensen uit Florida, en dan met een Amerikaan die in Mexico woont, en dan, een paar jaar later, iedereen terugziet op je bruiloft in een klein dorpje in Frankrijk, kan je zeggen dat je dankzij Home Exchange nieuwe vrienden voor het leven hebt gemaakt. Een mooi bewijs van een internationale vriendschap.” - Michel
"Een heel ontroerende herinnering: de tranen van vreugde van mijn Argentijnse gasten toen we elkaar ontmoetten op het perron van het station van La Rochelle .... We hadden het jaar daarvoor een buitengewone vakantie doorgebracht in hun prachtige huis. De start van een mooie vriendschap, ondanks de taalbarrière.” - Martine

Met HomeExchange beleef je onvergetelijke avonturen

HomeExchange onvergetelijke avonturen gezinsvakanties

Huizenruil betekent ook op avontuur gaan op onbekend terrein, je comfortzone verlaten en buitengewone ontdekkingen doen. Laat je verrassen door de uitwisselingsverzoeken die je ontvangt en ga naar een bestemming waar je zelf nooit aan gedacht zou hebben, want ook dat is de magie van huizenruil! Of het nu een heel klein dorpje in het binnenland van Baskenland is, het appartement van een Canadese schrijver, of Schotland als je eigenlijk van plan was naar Italië te gaan.

“Een prachtige herinnering. We kwamen voor het eerst aan in dit mooie, zeer authentieke dorp in de heuvels, met uitzicht op een oud Moors kasteel en tot onze verbazing was er midden augustus een week lang feest in het dorp met elke avond braderie! Eerst was het even schrikken om stieren op straat te zien, het leek wel een andere wereld, maar al snel raakten we helemaal in de ban van de warme nachten en de feestelijke sfeer"! - Sonia
"Onze mooiste herinnering is nog steeds de blik op het gezicht van onze kinderen toen ze de Tower Bridge in Londen zagen." - Thomas
"Op een ochtend gingen we een wandeling maken op het strand 5 minuten van het huis waar we verbleven en hoorden we een vreemd, melodieus geluid dat steeds luider werd totdat we oog in oog kwamen te staan... met een doedelzakspeler." - Jean
"Het was de eerste keer dat we met z'n vijven konden snorkelen aan het op een na mooiste strand van Spanje en samen vissen konden zien." - Emilie

Met HomeExchange heb je tijd om jezelf te herontdekken en even te onthaasten

  HomeExchange breng tijd door met je gezin

Je thuis voelen op reis, in het huis van iemand anders, dat is wat je in staat stelt om te ontspannen terwijl je geniet van het comfort van een warm en volledig uitgerust huis, om je over te geven aan het moment en te leven in het nu. Het is een kans om even te ontsnappen aan de alledaagse sleur en echt van je vakantie te genieten.

"Karen, onze Zuid-Afrikaanse gastvrouw, vertrouwde ons een week lang haar tuin en haar 5 kippen toe, ook al zijn we een koppel Canadese stadsmensen die helemaal niet vertrouwd zijn met tuinieren... We namen onze missie ter harte en besproeiden uitgebreid elke avond bij zonsondergang de hele tuin. Ook stonden we elke ochtend versteld van de verse eieren die de kipjes ons boden - zo'n eenvoudig wonder... Door in contact te staan met het simpele leven en deze handelingen 8 dagen lang routinematig uit te voeren, voelden we ons heerlijk rustig, ver weg van de stress van ons dagelijkse leven, en kregen we een unieke band met Zuid-Afrika." - Alia
"De wandelingen in de landelijke tuin van onze gastheer en gastvrouw waren het leukst. Elke dag kregen we een nieuwe verrassing voorgeschoteld: zeldzame vlinders, fruit en groenten om te plukken, jongen in een nest, het gelach van kinderen... Ontspannen in een Finse sauna na een lange dag fietsen door het Nederlandse platteland: puur genieten! - Richard
"Ik heb plaatsen bezocht die ik anders waarschijnlijk nooit zou hebben bezocht, andere manieren van leven ontdekt en genoten van authentieke en leuke ontmoetingen, vooral bij wederzijdse uitwisselingen." - Clémence

De tijd nemen om af te spreken met je uitwisselingspartners, jezelf te herontdekken en een leuke tijd met elkaar door te brengen.

"Ik vind het heerlijk om te zien hoe mijn kinderen en mijn man elke dag na het middagmaal samen een bordspel spelen. We hebben minstens 4 verschillende varianten van Monopoly gespeeld die we aantroffen in de huizen van onze uitwisselingspartners. Dat is iets waar we anders weinig tijd voor vrij maken.” - Gwenaelle

Ook jij kan je eigen herinneringen voor het leven creëren. Waar gaat je volgende reis heen? Wat spreekt je aan? Een vakantie aan zee, in de bergen, op het platteland? Plan nu je volgende vakantie!

Ik ben op zoek naar een huizenruil

Nogmaals dank aan al onze leden voor het delen van hun onvergetelijke HomeExchange-herinneringen.