Je eerste ervaring met HomeExchange is meestal degene die je het meest bijblijft. Het is een belangrijke moment waarop je beslist je horizon te verruimen en op een andere manier te beginnen reizen. Waarschuwing: zodra je eraan begint, is het moeilijk om ermee te stoppen!

Je neemt een stap in het onbekende en ontdekt hoezeer waarden als vertrouwen, solidariteit en vrijgevigheid centraal staan bij een huizenruil. We zijn trots op onze leden en de principes die ze uitdragen, dus aarzel niet om de sprong te wagen en deel te worden van onze gemeenschap!

Reis met HomeExchange


We vroegen onze leden wat hen het meest verbaasde tijdens hun eerste uitwisseling

... en dit zijn hun antwoorden:

Het gemak waarmee een huizenruil georganiseerd wordt

Een uitwisseling organiseren kan beangstigend lijken... Tot je de sprong waagt. Bepaalde obstakels, zoals gebrek aan tijd of de angst dat het niet goed gaat zijn, kunnen zorgen voor een ongerustheid die je ervan weerhoudt om eraan te beginnen. Maar op huizenruil gaan is veel eenvoudiger dan je denkt en brengt bovendien vele voordelen met zich mee.

De sleutel tot elke succesvolle uitwisseling is communicatie.

Neem contact op met leden met wie je graag een uitwisseling zou organiseren, vertel welke periode je beschikbaar bent, het type ruil waarnaar je op zoek bent en je criteria. Zodra je vindt waarnaar je op zoek was, hoef je enkel nog je koffer te pakken!

Daarna maak je afspraken over praktische zaken, zoals het overhandigen van de sleutels, enz. Door regelmatig te communiceren met je gastheer of -vrouw/gasten, leer je hen kennen en bouw je een band en het nodige vertrouwen op om je huis uit te wisselen en in alle rust te kunnen reizen. Het gebeurt trouwens vaak dat uitwisselingspartners ook echte vrienden worden ;-)

In deze onzekere tijden is communicatie belangrijker dan ooit. Het is noodzakelijk om je gastgezin op de hoogte te houden van de situatie (en omgekeerd).

Een kleine herinnering: Vergeet niet af en toe je kalender bij te werken zodat je makkelijker uitwisselingen vindt :)


“Het organisatiegemak, ...: we kwamen aan in Ijsland en ze hadden hun auto achtergelaten op de parking van de luchthaven en hun sleutels verstopt achter het zonnescherm 😂”
-Martine
"De vrijgevigheid van onze gastheer, zijn hartelijkheid, zijn luisterend oor en zijn bereidwilligheid om onze eerste uitwisseling voor te bereiden. Een echt genoegen: onze eerste wederzijdse ruil in Brussel 🥰"
-Sysy

De vrijgevigheid en het vertrouwen van mijn gastgezin

Vertrouwen en vrijgevigheid zijn twee heel belangrijke waarden bij HomeExchange.

Je huis met je ogen dicht openstellen voor "vreemden" en alles wat ze nodig hebben (auto, fiets, enz.) ter beschikking stellen zodat ze zich helemaal  thuis voelen, dat is HomeExchange.

Veel van onze leden laten aan het begin of aan het einde van hun verblijf een cadeautje achter, om hun gastgezin of gasten te bedanken voor de uitwisseling, en/of om ze een warm welkom te geven. Er wacht de gasten bij aankomst vaak een HomeExchange-gastenboek, kaarten van de regio en aanbevelingen en tips over wat te doen.Deze kleine gepersonaliseerde toetsen onderscheiden HomeExchange van eenvoudige huuraccommodatie of hotelkamers. De vrijgevigheid van onze gastgezinnen/gasten is hartverwarmend en toont dat mensen centraal staan in het concept van huizenruil.

“We hebben super leuke briefjes gekregen van de hele familie 😍 ... het was heel ontroerend. En natuurlijk het wederzijdse vertrouwen, en de Gardiane die op ons wachtte in de koelkast..."
-Valérie- 11 uitwisselingen
"Het vertrouwen dat we in elkaar stellen zonder elkaar zelfs maar te kennen. Het is simpel en menselijk!”
-Coraline- 6 uitwisselingen
"Het vertrouwen, het feit dat er zo gemakkelijk een huis voor ons wordt geopend zonder dat ze er iets voor terug verwachten.”
-Marlène- 23 uitwisselingen
“In een wereld waar alles extreem beveiligd is en waar zoveel wantrouwen heerst, laten wij gewoon onze sleutels achter bij iemand met wie we een paar berichten hebben uitgewisseld op een website en vertrekken we... Ik was de eerste keer wat ongerust, en dat ben ik nog steeds een beetje. Het is verontrustend, maar het is fantastisch!”
-Valérie- 5 uitwisselingen
“Nieuwe vrienden maken!”
-Etienne- 42 uitwisselingen

De onberispelijke staat van mijn huis toen ik thuiskwam

De huishoudelijke kant doet je misschien soms aarzelen om aan een huizenruil te beginnen. Zal ik mijn huis in dezelfde staat aantreffen? Zullen mijn gasten respectvol omgaan met alles? Moet ik mijn huis en kasten vanbinnen en vanbuiten schoonmaken voor mijn gasten komen? Wees gerust!

Zoals bij veel aspecten van huizenruil is er geen regel: met goede communicatie over de uit te voeren taken vermijd je onaangename verrassingen en vind je je huis terug zoals je het hebt achtergelaten.

Hier lees je hoe HomeExchange-leden omgaan met het huishoudelijke aspect.

Bovendien maakt het beoordelingssysteem het mogelijk om meer te weten te komen over je potentiële toekomstige gasten.

Dat de ervaring echt was en alles heel vlot verliep

Soms zijn de aangeboden woningen zo idyllisch dat het bijna niet echt lijkt. Maar ik kan je verzekeren dat ze echt zijn, net als de unieke ervaring die je zal beleven als je op huizenruil gaat.HomeExchange biedt de mogelijkheid om in echte woningen te verblijven, het ene nog authentieker dan het andere. Een huis aan zee, in de bergen, op het platteland, in het bos of in het centrum van de stad. Je vindt ongetwijfeld het perfecte verblijf voor jou. Elk huis heeft zijn charme en geschiedenis en dat is wat HomeExchange zo mooi maakt. Jouw huis is ook mooi.

“Tien jaar geleden gaven we huizenruil voor het eerst een kans in Corsica met onze baby. Ik was doodsbang dat we op straat zouden belanden. Maar we waren ongelofelijk blij toen we het zeezicht zagen vanop het terras van ons heel goed uitgeruste appartement! Het was allesbehalve oplichterij!!”
-Corinne- 81 uitwisselingen
“Verblijven in een prachtig, ruim en modern huis dat ik nooit zou kunnen huren...”
-Charlène- 7 uitwisselingen
“Niet te vergelijken met een huurverblijf. HomeExchange is 10 keer beter”.
-Jessica- 11 uitwisselingen

Probeer het eens! Zodra je eraan begint, ga je niet meer zonder kunnen!

Tijdens hun eerste ervaring hadden onze leden zulke goede ervaringen dat ze het avontuur met HomeExchange nog jaren wilden voortzetten, en zelfs niet meer op een andere manier wilden reizen.

“Tijdens het beantwoorden van de enquête herinnerde ik me mijn eerste uitwisseling in 1982 via Sejours. Het was in Fontainebleau, in een prachtig huis. Ik was nog heel jong. Het was een authentieke ervaring en een fantastische ontdekking. En na zovele jaren ga ik nog steeds op huizenruil.”
Ramona- 37 uitwisselingen
“Mijn eerste huizenruil in 2013 was een droomruil: twee maanden in Londen in een huis in Tudor-stijl gebouwd in de jaren 1910. Mijn uitwisselingspartners waren ervaren huizenruilers die mij gedurende het vijf maanden durende planningsproces heel goed hebben geholpen. Het was een enorme stap om voor onze eerste uitwisseling naar een overzeese bestemming te reizen (van de VS naar het Verenigd Koninkrijk), vooral voor die tijd, maar ze hebben ons zoveel geleerd. Ook al hebben we sindsdien tientallen uitwisselingen gedaan, het blijft onze favoriete huizenruil.”
-Sarah- 36 uitwisselingen
Ontdek HomeExchange