Je hebt je huizenruil bevestigd en maakt je nu klaar om met enthousiasme gasten bij je thuis te ontvangen. Maar wat moet je doen ter voorbereiding? Wat moet je doen met je sleutels? Hoe zullen je gasten je huis vinden? En hoe weet je zeker dat je gasten zorg zullen dragen voor je huis? Heb je huisdieren of planten die een beetje liefde nodig hebben tijdens je afwezigheid?

Hier is een lijst met tips van onze leden die jou kunnen helpen je voor te bereiden op je eerste huizenruil!

Log in op je account

Wil je het geheim weten voor een geslaagde huizenruil? Communicatie! Bespreek je verwachtingen met je uitwisselingspartner, stel al je vragen en bespreek duidelijk de organisatie.

Hoe het huis bereiken

Informeer je gasten voor hun aankomst hoe ze je huis kunnen bereiken als er bijzonderheden zijn (doodlopende straat, aan het einde van de tuin rechts...), spreek de geschatte aankomst- en vertrektijden af, en – een belangrijk detail – vertel hen hoe en waar ze de sleutels kunnen afhalen.

Hoe de sleutels overhandigen?

Sommige van onze leden hebben hun favoriete tips gedeeld over hoe ze de huissleutels bij hun gasten krijgen als ze zelf niet thuis zijn om hen te begroeten:

  • Leg ze in een kluisje (er zijn bijvoorbeeld speciale kluisjes in sommige winkels).
  • Geef ze aan een familielid, vriend of buur
  • Verstop ze op een discrete, veilige plaats in je tuin
  • Verstuur ze op voorhand via de post

Vergeet je gasten niet te vertellen waar ze de sleutels moeten achterlaten bij hun vertrek!

Hoe vinden ze hun weg in het huis?

Maak een "huisgids" (die door al je gasten zal worden gebruikt) waarin je alle belangrijke informatie samenvat: waar ze bepaalde dingen kunnen terugvinden, waar ze hun bagage kunnen opbergen, contactnummers voor noodgevallen...

Om de toegang en het gebruik van de verschillende toestellen en apparaten te vergemakkelijken, kan je hun functie preciseren (door etiketten te plakken op de afstandsbedieningen van de garage, de tv, de poort) of de bijzonderheden van sommige toestellen vermelden (wifi-code, hoe het koffiezetapparaat, de wasmachine of andere toestellen werken).

Tip van een lid: als je tijd hebt, neem dan korte video's op over hoe sommige van je apparaten werken en stuur die rechtstreeks via WhatsApp

Details zijn belangrijk

Aarzel niet om je gasten te laten weten of ze tijdens hun verblijf bepaalde taken voor hun rekening moeten nemen, zoals de planten water geven, de post uithalen of voor een huisdier zorgen. Het voordeel is dat je gasten voor je huis zullen zorgen alsof het hun eigen huis is!

Het is ook handig voor hen om te weten wat beschikbaar zal zijn in de keuken (zout, suiker, boter...) en badkamer ( verzorgingsproducten, toiletpapier). Veel van onze leden volgen hiervoor de regel "Gebruik wat je nodig hebt, maar vervang het als het op is of als je een grote hoeveelheid hebt gebruikt".

Je kan ook aangeven welk sportmateriaal beschikbaar zal zijn: fietsen, scooters, auto's, enz.

Het belangrijkste? Aarzel niet om met je uitwisselingspartner te communiceren wanneer je daar behoefte aan hebt, of het nu is om hem/haar op de hoogte te houden, als er informatie ontbreekt, of als er iets onverwachts gebeurt tijdens de uitwisseling.

We hebben ook uitgebreide gidsen opgesteld om je te helpen bij het voorbereiden van je huizenruil.

Download ze hier